Puchar Polski

Koniec przygody w Pucharze Polski

KP Starogard Gdański – Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)
Bramka: Maksym Adamenko 86 – Krzysztof Drzazga 7, 73, 87.
KP Starogard: 89. Jakub Knut – 20. Paweł Kowalczyk, 13. Bernard Powszuk (77, 5. Maksym Adamenko), 3. Tomasz Wypij, 14. Maciej Kozakowski – 7. Michał Wohlert, 16. Damian Rysiewski (72, 17. Krzysztof Krakowiak), 15. Filip Sosnowski, 4. Daniel Katerla (58, 10. Paweł Szołtys) – 8. Dawid Retlewski, 18. Kacper Łazaj.
Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 27. Mateusz Bartków, 23. Piotr Stawarczyk, 5. Konrad Stępień, 4. Patryk Fryc – 14. Dawid Ryndak (86, 26. Marek Kuzma), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 10. Hubert Tomalski (58, 18. Wiktor Żytek), 2. Łukasz Szczepaniak – 9. Krzysztof Drzazga.
Żółta kartka: Stawarczyk.
Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)
Widzów: 400

Niestety, przegrywamy 1:3 z drużyną MKS Puszcza Niepołomice i odpadamy z Pucharu Polski 🏆 Dziękujemy piłkarzom za walkę oraz kibicom za liczne przyjście na stadion!

Polsat Sport o meczu

Portal Łączy Nas Piłka o meczu

Dalsza droga KPS w Pucharze Polski

W rundzie wstępnej zespoły II ligi z miejsc 11-14 zmierzą się z zespołami z miejsc 15-18 (pary 11-18, 12-17, 13-16, 14-15). W I rundzie zagrają zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (16 drużyn), zwycięzcy rundy wstępnej (4 drużyny), pozostałe zespoły II ligi (10 drużyn) oraz zespoły Ekstraklasy i I ligi (34 drużyny) z sezonu 2017/2018. Losowania każdej rundy będą się odbywały osobno, a nie jak w poprzednich latach na zasadzie tzw. „drabinki”.

runda wstępna – 8 sierpnia- zespoły II ligi z miejsc 11-14 zmierzą się z zespołami z miejsc 15-18

❗️I runda – 25-27 września (termin rezerwowy – 2-4 października) zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (16 drużyn), zwycięzcy rundy wstępnej (4 drużyny), pozostałe zespoły II ligi (10 drużyn) oraz zespoły Ekstraklasy i I ligi (34 drużyny) z sezonu 2017/2018

1/16 finału – 30-31 października (termin rezerwowy – 6-8 listopada)

1/8 finału – 4-6 grudnia

1/4 finału – 26-28 lutego, 5-7 i 12-14 marca

1/2 finału – 9-10 i 16-17 kwietnia

finał – 2 maja