Derby na remis

KP Starogard – Centrum Pelplin 2:2 (2:1)
Bramki dla KPS: 2 x Mateusz Dubiela 5, 34.
Skład KPS: Szczygielski – Romanowski, Prabucki, Gołuński, Szulc – Wenta (76 Dawidowski), Siora, Heksel (80 Runowski), Stanek (53 Skórczewski) – Armatowski (74 Barłożewski), Dubiela

W meczu 9 kolejki IV ligi KPS zremisował na własnym stadionie z Centrum Pelplin 2:2. Pierwsza część spotkania była bardzo interesująca. W 5 min. nasz zespół zdobył prowadzenie. Kacper Siora kapitalnie podał do Mateusza Dubieli, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Centrum. W 30 min. padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gości mocnym uderzeniem nie dał szans Danielowi Szczygielskiemu. Cztery minuty później KPS wyszedł na prowadzenie 2:1. Bramkę po raz drugi w tym meczu zdobył Mateusz Dubiela.
Po przerwie biało – zielono – biali przycisnęli. Mieli trzy doskonałe okazje do podwyższenia rezultatu, ale zabrakło „zimnej krwi” lub szczęścia jak w przypadku Mateusza Dubieli, który trafił w poprzeczkę. Pelplinianie w 78 min. doprowadzili do wyrównania po szybkim kontrataku. Pomimo usilnych starań, KPS nie zdołał w końcówce zdobyć zwycięskiego gola.
Warto zaznaczyć, iż oprócz pięknej pogody, sporej ilości kibiców nasza drużyna zagrała dobre spotkanie.