Dobry występ KPS przeciwko Lechii

Lechia II Gdańsk – KP Starogard 1:2 (0:2)
Bramki dla KPS : Grzegorz Skórczewski 22, Jakub Gronowski 35
Bramka dla Lechii: Karol Fila 85

W pierwszym meczu sparingowym w tym roku, KPS pokonał rezerwy Lechii Gdańsk 2:1. Spotkanie rozegrano w Sopocie na obiekcie Ogniwa Sopot.

W pierwszej połowie nasz zespół zagrał bardzo odważnie i były tego efekty. Pierwszą bramkę w tym meczu i jednocześnie w nowym roku dla KPS zdobył Grzegorz Skórczewski. Starogardzki pomocnik zdecydował się na minięcie dwóch graczy Lechii i uderzenie z odległości szesnastu metrów. Jego strzał był na tyle precyzyjny, że znalazł drogę do bramki. W 35 min. po podaniu Michała Wohlerta, Jakub Gronowski podwyższył na 2:0. Gdańszczanie prowadzeni dziś przez dwójkę trenerów- Dawida Banaczka i Adama Fedoruka w pierwszej odsłonie mieli dwie okazje, ale pewnie bronił Jakub Paszkowski.
Drugie czterdzieści pięć minut to lekka przewaga Lechii, która stworzyła sobie dobre okazje bramkowe. W 85 min. padła bramka kontaktowa na 2:1, a strzelcem był Karol Fila.
Dzisiejszy mecz pokazał, iż zawodnicy palą się do gry na zielonej murawie i oderwanie od ciężkich treningów sprawia im przyjemność.
W naszym zespole zagrał zawodnik testowany z Chojnic. Z dobrej strony pokazali się juniorzy – Szymon Machnikowski i Marcin Pryba. Ze względu na kontuzje i obowiązki zabrakło w tym sparingu: Sebastiana Armatowskiego, Karola i Krystiana Zielińskich, Mateusza Kupczyka.