Dwucyfrówka z Brdą Przechlewo

KP Starogard – Brda Przechlewo 10:2 (4:1)

Bramki dla KPS: 2x Kacper Siora 4, 24; 2x Krystian Zieliński 30,35; 2x Jakub Gronowski 49, 59; 2 xSebastian Armatowski 78, 80; Michał Wohlert 83; samobójcza 84.

Skład KPS: Paszkowski- Gołuński, Prabucki, Zieliński, Arndt- Wohlert, Siora (65 Barłożewski), Skórczewski, Stanek (57 Armatowski)- Smuczyński (62 Machnikowski), Gronowski (62 Runowski)

W meczu 22 kolejki IV ligi KPS odniósł najwyższe zwycięstwo w historii swoich czwartoligowych występów gromiąc na własnym obiekcie Brdę Przechlewo 10:2. Dwucyfrowy wynik to powód do dumy, ponieważ rzadko się zdarza aby na boisku piłkarskim zaaplikować rywalowi aż dziesięć bramek.
Starogardzianie już w 4 min. za sprawą Kacpra Siory zdobyli prowadzenie 1:0. Goście w 20 min. wyrównali na 1:1. Następnie rozpoczął się prawdziwy koncert gry biało-zielono-białych i dobijanie przeciwnika. W 24 min. Kacper Siora zdobył gola na 2:1. Krystian Zieliński w 30 i 35 min. w piękny sposób strzelił dwa gole i do przerwy prowadziliśmy 4:1.
Druga odsłona to prawdziwa kanonada ze strony naszej drużyny, która zdobyła jeszcze sześć bramek. W 49 i 59 min. dał o sobie znać najlepszy strzelec KPS Jakub Gronowski podwyższając wynik kolejno na 5:1 i 6:1. Chwilę później Brda po kontrze strzela gola na 6:2. W 78 i 80 min. bramki zdobywał Sebastian Armatowski, który pozazdrościł kolegom i też zaaplikował rywalom dwa gole. Po regularnych trafieniach (dwie bramki na zawodnika), przyszedł czas na przysłowiowy deser. W 83 min. Michał Wohlert strzela na 9:2. Minutę później staję się rzecz niebywała, goście strzelają sobie bramkę samobójczą i na Stadionie Miejskim im. K. Deyny kibice świętują i oklaskują dziesiątą bramkę dla KPS.
Po słabszych występach przyszedł czas na odreagowanie. Nasi piłkarze pokazali dziś pełen profesjonalizm nie zwalniając tempa gry ani przez chwilę. W sytuacji kiedy gromili rywala kilkoma bramkami dążyli do zdobycia kolejnych bramek i za to należą się im duże słowa uznania.