Emocjonujący mecz w Starogardzie

KP Starogard – Drutex Bytovia II Bytów 2:2 (1:1)

Bramki dla KPS: Mateusz Wenta 11, Sebastian Armatowski 69.

Skład KPS: Polakowski – Gołuński, Prabucki, Arndt, Zieliński- Runowski (65 Stanek), Siora, Armatowski, Wenta, Wohlert- Gronowski (78 Dubiela)

W meczu 32. kolejki KPS po dobrym spotkaniu zremisował na własnym obiekcie z drużyną pierwszoligowych rezerw Bytovii 2:2. W zespole gości wystąpili zawodnicy, którzy wielokrotnie występowali na stadionach pierwszej ligi.
Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w mecz i już w 11 min. za sprawą Mateusza Wenty, który przelobował bramkarza objęliśmy prowadzenie 1:0. Następne minuty to dobra gra obu ekip. KPS natomiast stwarzał groźniejsze akcje. W 33 min. przydarzył się fatalny błąd naszemu bramkarzowi Mateuszowi Polakowskiemu, któremu wypadła piłka z rąk a czarnoskóry napastnik Bytovii Charles Nwaogu skorzystał z prezentu i wyrównał na 1:1.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. W 53 min. Charles Nwaogu zdobył gola na 1:2 dla Bytovii. Biało-zielono-biali po starcie gola nie mogli się otrząsnąć i pozwalali na zbyt wiele przyjezdnym. Dzięki interwencjom Mateusza Polakowskiego i Adriana Prabuckiego udało się nie stracić gola. Od 65 min. KPS zaczął grać tak jak w poprzednich spotkaniach czyli ofensywnie i odpowiedzialnie w defensywie. W 69 min. w zamieszaniu podbramkowym najpierw Kacper Siora próbował pokonać golkipera Bytovii, ale dopiero strzał Sebastiana Armatowskiego znalazł drogę do bramki i mieliśmy remis 2:2. Starogardzianie do końcowego gwizdka sędziego walczyli o zwycięstwo i byli bliscy osiągnięcia celu. W doliczonym czasie gry Mateusz Stanek wymanewrował obronę gości i oddał silny strzał. Piłka jednak o centymetry minęła bramkę rywali.
Dziewiąte spotkanie z rzędu bez przegranej ( 8 zwycięstw, 1 remis). KPS dzięki temu remisowi nadal utrzymuje trzypunktową przewagę nad Bytovią i jest bliski zdobycia trzeciej lokaty w sezonie 2015/16.
Przed nami jeszcze dwie kolejki. Mecz z Centrum w Pelplinie (11 czerwca) i u siebie z Powiślem Dzierzgoń (15 czerwca – środa).