Niespodziewana przegrana

KP Starogard - Jaguar Gdańsk 0:1 (0:0)

Skład KPS: Paszkowski- Prabucki (39 Gołuński), Romanowski, Szulc, Kupczyk- Dubiela, Skórczewski (71 Heksel), Siora, Wenta (80 Armatowski)- Runowski, Dawidowski (65 Stanek).

W meczu 29 kolejki KPS uległ Jaguarowi Gdańsk 0:1. Spotkanie było bardzo wyrównane. Goście pierwsi stworzyli groźne dwie akcje, ale Jakub Paszkowski pewnie interweniował. W pierwszej połowie Kacper Siora był najbliższy zdobycia prowadzenia dla KPS.
Druga połowa to lekka przewaga biało-zielono-białych, którzy przejęli inicjatywę. Jaguar ograniczał się do kontrataków. Podobnie jak w pierwszej połowie największe zagrożenie pod bramką gości stwarzał Kacper Siora. W 82 min. goście wywalczyli rzut wolny. Do piłki ustawionej blisko 30 metrów od bramki Jakuba Paszkowskiego podszedł Madani Karim. Ku zdziwieniu publiczności potężnym uderzeniem w samo okienko zdobył prowadzenie dla gdańszczan. Pomimo usilnych starań naszym graczom nie udało się zmienić rezultatu.
Przegrana martwi, zważywszy że od 23 sierpnia 2014 r. KPS nie przegrał na własnym stadionie. Czas wyciągnąć wnioski i w ostatnich meczach potwierdzić swoją wartość oraz dobrze zaprezentować się trenerowi, który niebawem będzie musiał dokonać selekcji względem następnego sezonu.