Punkt przywieziony z Pelplina

Wierzyca Pelplin - KP Starogard 2:2 (0:2)

Bramki dla KPS: Krzysztof Rzepa 2', Błażej Chouwer 13'

Skład KPS: Zapała - Katerla, Adamenko, Kowalski, Chouwer - Stanek (82 Pacek), Gołuński, Tomczak (71 Skórczewski), Wohlert, Zagórski - Rzepa

Derbowe spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia KPS. Po trzynastu minutach po bramkach Krzysztofa Rzepy i Błażeja Chouwera prowadziliśmy w Pelplinie 0:2. Gospodarze po stracie goli w pierwszej połowie nic szczególnego nie pokazali.
W drugiej odsłonie meczu rolę się odwróciły. Pelplinianie ruszyli do odrabiania strat. Dwukrotnie to im się udało w 65 i 72 min. piłka w obu przypadkach odbijała się od słupka i wpadała do siatki. W końcówce KPS miał okazję do zdobycia zwycięskiego gola. Najpierw Grzegorz Skórczewski minimalnie przestrzelił, a chwilę później po rzucie wolnym Damiana Zagórskiego, który strzelił w samo okienko, piłkę musną bramkarz, a ta trafiła w poprzeczkę.
Przed nami kolejny mecz. W sobotę gościmy rezerwy Pogoni Szczecin.