Relacja z Kwidzyna. Biało-zielono-biali lepsi od Rodła.

Rodło Kwidzyn - KP Starogard 1:3 (0:2)

Bramki dla KPS: Mateusz Dubiela 33, Mateusz Stanek 41, Kacper Siora 61.

Skład KPS: Cybula- Plutowski, Gołuński, Skórczewski, Zieliński- Stanek, Runowski, Siora (85 Gonzalez), Wenta, Wohlert (81 Machnikowski)- Dubiela (71 Armatowski)

W meczu 13. kolejki spotkań IV ligi KPS w meczu wyjazdowym wygrał z Rodłem Kwidzyn 3:1. Przed samym spotkaniem i przez pierwszy kwadrans w Kwidzynie mieliśmy "oberwanie chmury" - obfite opady deszczu i gradu. Murawa była mocno nasiąknięta wodą. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga naszej drużyny. W pierwszych piętnastu minutach gry Krystian Zieliński i Mateusz Stanek mieli dobre okazje do zdobycia gola. W 33 min. KPS dopiął swego za sprawą Mateusza Dubieli, który z ostrego kąta pokonał bramkarza Rodła i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Osiem minut później w zamieszaniu podbramkowym przytomnie zachował się Mateusz Stanek i strzelił drugiego gola dla naszego zespołu. Gospodarze w samej końcówce pierwszej połowy stworzyli sobie dobrą okazję, ale zawodnik Rodła przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Druga odsłona meczu to przewaga biało-zielono-białych. Starogardzianie grali skrzydłami i to przyniosło efekty. W 61 min. w słupek uderzył Michał Wohlert, piłka następnie trafiła na głowę Mateusza Wenty, który strzelił, ale bramkarz wybił futbolówkę przed siebie. Do piłki jako trzeci dopadł Kacper Siora i skierował ją do bramki. Trzy bramkowe prowadzenie nieco rozluźniło podopiecznych trenera Mariusza Majewskiego. W 71 min. ambitnie grający gospodarze strzelili bramkę honorową na 3:1.