Relacja z wyjazdowego zwycięstwa

Pogoń Lębork - KP Starogard 1:2 (0:2)
Bramki dla KPS: Kacper Siora 14, Patryk Barłożewski 19.
Skład KPS: Paszkowski- Zieliński, Gołuński, Romanowski, Dubiela - Barłożewski (64 Heksel), Siora (89 Trapp), Skórczewski (58 Runowski), Wenta - Armatowski (68 Dawidowski), Stanek.

W meczu 30 kolejki spotkań IV ligi nasi seniorzy w Lęborku pokonali tamtejszą Pogoń 1:2. Gospodarze, którzy od jedenastu kolejek nie przegrali spotkania zaczęli od ataków na bramkę Jakuba Paszkowskiego. Dla biało-zielono-białych była to dobra okazja do wyprowadzenia szybkich kontr. W 14 min. Kacper Siora strzałem głową po dobrym dośrodkowaniu Mateusza Wenty z rzutu rożnego dał nam prowadzenie. Pięć minut później po rajdzie Mateusza Stanka prawą stroną boiska i jego dośrodkowaniu, Patryk Barłożewski podwyższył na 0:2. Trener Pogoni Waldemar Walkusz po stracie drugiego gola ku zdziwieniu publiczności dokonał trzech zmian w swojej drużynie.
Drugą połowę dobrze zaczął nasz zespół. Mateusz Dubiela i Mateusz Stanek powinni zdobyć trzecią bramkę. Czym bliżej końca spotkania tym robiło się bardziej nerwowo. Trener gospodarzy, który bez przerwy krytykował i obrażał sędziów został wysłany na trybuny. Pogoń przycisnęła. W 76 min. strzeliła bramkę, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. W 85 min. Mateusz Sychowski atomowym strzałem zdobył bramkę kontaktową na 1:2. KPS pomimo jeszcze kilku dośrodkowań ze strony miejscowych utrzymał korzystny rezultat do końca meczu.
Ważna wygrana na ciężkim terenie umacnia naszą drużynę na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.